Pagrindiniai vidinių, išorinių ir integruotų krosnelių skirtumai. Ką pasirinkti?

2021-02-24

Pirmą kartą ruošiantis įsigyti krosnelę lauko kubilui gali kilti neaiškumų, kokią labiausiai atitinkančią poreikius krosnelę pasirinkti. Vienas iš svarbiausių pasirinkimo rodiklių krosnelės tipas: vidinė, išorinė ar integruota?

Pradėkime nuo vidinės krosnelės privalumų. Vidinė nardinama krosnelė yra panardinama kubilo viduje, taip pritaikyta greitesniam vandens šildymui. Tokia panardinta krosnelė tiesiogiai šildo vandenį, nešvaistant šilumos į aplinką, todėl užtikrinamas ekonomiškesnis kuro panaudojimas. Taip pat, kadangi nardinama krosnelė yra kubilo viduje, bendras užimamas kubilo plotas kieme bus mažesnis lyginant su išorinėmis krosnelėmis. Jeigu jums svarbus kuo kompaktiškesnis kubilo išdėstymas kieme, patartina rinktis šią krosnelę. Be kita ko, lauko kubilą su nardinama krosnele patogu nuomoti, nes jį lengviau transportuoti lyginant su išorinėmis krosnelėmis.

Kitas tipas, kurį reikia aptarti, yra išorinės krosnelės. Išorinės krosnelės kaip ir nardinamos, yra kūrenamos kietu kuru, todėl yra pigesnis jų naudojimas. Nors pasirinkus tokią krosnelę, kieme kubilas kartu su išorine krosnele užims daugiau vietos, tačiau privalumas tas, kad tokios krosnelės yra saugesnės, dėl sumažėjusios rizikos prisiliesti prie įkaitusio metalo sėdint kubilo viduje. Taip pat, lyginant su vidinėmis, išorinės krosnelės papildomai neužima vietos kubilo viduje, todėl galite užsisakyti mažesnį kubilą, tam pačiam žmonių skaičiui. Norintiems paprastumo, išorines krosneles lengviau prižiūrėti ir išvalyti, lyginant su kitų tipų krosnelėmis.

Trečiasis tipas - integruota krosnelė. Integruotos krosnelės veikimo principas yra toks pat, kaip išorinių krosnelių, tačiau pagrindinis skirtumas tas, kad ji įmontuota po kubilo vonele. Toks krosnelės integravimas taip pat leidžia sutaupyti vietos kieme. Šio modelio krosnelės yra integruotos po sėdimomis vietomis, todėl nėra rizikos nusideginti. Toks šildymo būdas ypatingai tinka jei kubilu naudosis ir vaikai. Kitas išskirtinumas - integruotos krosnelės durys pagamintos iš stiklo, todėl suteikiama galimybė raminančiai gėrėtis krosnele it židiniu, kol kubilo vanduo bus šildomas.

Taigi, apžvelgėme trijų skirtingų tipų: vidines, išorines ir integruotas, krosnelių privalumus ir pagrindinius skirtumus. Vis dėl to, svarbu paminėti, kad renkantis krosnelę, taip pat teks nuspręsti kokio galingumo krosnelės jums reikės. Krosnelių dydis priklauso nuo krosnelės galios ir paties kubilo dydžio. Jei kyla klausimų visada galite kreiptis duotais kontaktais.