Dažniausiai užduodami klausimai


  • Dažniausiai užduodami klausimai: Krosnelės, kubilai.

     

    Kurio modelio krosnelę man pasirinkti?

    Gaminame 3 modelių, malkomis kūrenamas, krosneles: vidines, išorines ir integruotas. Siekiant suprasti, kokia krosnelė jums tinkamiausia, pateikiame pagrindinius skirtingų modelių ypatumus.

    Pirmasis modelis - vidinės krosnelės. Vidinės krosnelės panardintos kubilo viduje, taip užtikrinant efektyvesnį vandens šildymą. Jei susirūpinote dėl saugumo, nesijaudinkite, saugant nuo netikėto prisilietimo krosnelė atitverta tvorele. Be to, nardinama krosnelė tiesiogiai šildo vandenį, nešvaistant šilumos į aplinką, todėl ekonomiškiau naudojamas kuras, sutaupysite. Toliau, kubilo užimamas plotas kieme su panardinama krosnele bus mažesnis lyginant su išorinėmis krosnelėmis, todėl jei turite nedidelį kiemą arba svarbus erdvės taupymo kieme aspektas, šis modelis skirtas jums. Galiausiai, tokią nardinamą krosnelę yra lengviau transportuoti, todėl kubilas su panardinama krosnele bus tinkamas nuomoti.

    Antrasis modelis - išorinės krosnelės. Išorinės krosnelės yra trijų tipų: kvadratinės, aštuonkampės ir apvalios. Bendrai, išorinės malkomis kūrenamos krosnelės yra saugesnės, kadangi jūs nerizikuojate prisiliesti prie karšto metalo būdami kubilo viduje. O jei įsigysite kaminą su apsauga, dar labiau sumažinsite riziką nusideginti. Skirtingai nei vidinės nardinamos krosnelės, išorinės papildomai neužima vietos kubilo viduje, todėl kubile galėsite sėdėti laisviau. Tačiau visas kubilo perimetras su išorine krosnele vietos kieme užims daugiau. Visgi, lyginant su kitų modelių krosnelėmis, išorines krosneles lengviau prižiūrėti ir išvalyti.

    Trečiasis modelis - integruota krosnelė. Integruotos krosnelės veikimo principas yra toks pat, kaip išorinių krosnelių, tačiau pagrindinis skirtumas tas, kad ji įmontuota po kubilo vonele. Toks krosnelės integravimas leidžia sutaupyti vietos jūsų kieme.Be kita ko, integruotos krosnelės durys pagamintos iš stiklo, todėl suteikiama galimybė raminančiai gėrėtis krosnele it židiniu, kol kubilo vanduo bus šildomas.

    Apibendrinant, krosnelės modelį rinkitės atsižvelgdami į savo, efektyvaus šildymo, kubilo užimamo ploto kieme, komfortiškesnio sėdėjimo kubile, ekonomiškesnio kuro sunaudojimo, poreikius.
      

    Kaip išsirinkti krosnelės galingumą?

    Išsirinkus krosnelės tipą reikia nuspręsti kokio galingumo krosnelė labiausiai atitiks jūsų poreikius. Pagrindinis kriterijus renkantis krosnelės galingumą yra kubilo vandens talpos dydis, kurį ruošiatės šildyti, taip pat ar ketinate kubilą naudoti žiemos sezonu. Jums svarbu, kad vanduo sušiltų per greičiausią galimą laiką iki norimos temperatūros. Tokiu atveju, pora žmonių talpinančiam kubilui šildyti, pakanka rinktis mažesnio galingumo krosnelę. Kita vertus, jei turite gausią šeimą ar galvojate kubilu mėgautis kartu su didele draugų kompanija, vertėtų rinktis didesnį galingumą. Taip pat, jei planuojate kubilą kūrenti žiemos sezonu patariame rinktis galingesnę krosnelę.
     

    Siūlome rinktis santykiu:

    18 kW 20 kW 22 kW 24 kW 26 kW 28 kW 30 kW 35 kW 40 kW  60 kW
    < 900 l  < 1000 l  < 1200 l  < 1300 l  < 1400 l  < 1500 l  < 1700 l  < 2000 l  < 3000 l  < 4000 l 

     

    Kaip išsirinkti tinkamą plieną krosnelei?

    Norint išsirinkti tinkamą plieną krosnelei, pirmiausiai prireiks išsikelti keletą kubilo ateities naudojimo klausimų, išsiaiškinti vandens higienos reikalavimus bei susipažinti su skirtingomis plieno rūšimis. Galiausiai rasite atsakymą į jūsų pradinį, krosnelės plieno pasirinkimo, klausimą.

    Pirmiausiai užduokite sau šiuos klausimus: Ar kiekvieną kartą turėsite galimybę kubilą pripildyti vandeniu ir po maudynių jį išleisti? Ar tai bus patogu? Ar planuojate vienu kartu maudynėmis mėgautis daugiau nei valandą? Ar norite turėti galimybę kubile esančio vandens neišleisti visą savaitgalį ir juo mėgautis keletą vakarų iš eilės?

    Apmasčius klausimus, toliau pereikime prie higienos reikalavimų. Nenaudojant cheminių priemonių stovintis vanduo kubile tiesiog tampa nehigienišku maudynėms, dėl vandenyje plintančių bakterijų. Laikantis rekomendacijų vandenyje be dezinfekcinių priemonių galima maudytis iki 1 valandos, tuo tarpu vandens šildymo laikas neturi viršyti 2 valandų siekiant išvengti nepageidaujamų bakterijų dauginimosi. Tuo atveju, jei pagalvojote, kad su draugais ir šeima norėsite dažnai ir neribotą laiką mėgautis lauko kubilu, o vandens nuolatinis išleidimas jums bus nepatogus, turėsite pagalvoti apie vandens dezinfekcines priemones. Dezinfekuoti vandenį galite įvairiomis priemonėmis: dezinfekantais su chloru, be chloro ar druskindami vandenį. Vis dėl to, kiekviena mūsų naudojamo nerūdijančio plieno rūšis skirtingai reaguoja į dezinfekcines priemones, todėl atsakydami į jūsų pradinį klausimą, pristatome tris plieno rūšis iš kurių ir nuspręsite, kuri rūšis atitinka jūsų poreikius.

    Pirmasis, aukščiausios kokybės AISI 316 nerūdijantis plienas. AISI 316 nerūdijantis plienas yra geriausias vertinant chloro atsparumo aspektu, atitinkamai jis yra brangiausias. Iš šio nerūdijančio plieno pagamintos krosnelės nesurūdis, net ir naudojant įvairias dezinfekavimo priemones. Be rūpesčių galėsite ne tik dezinfekuoti vandenį, bet ir naudoti vonios putas atsipalaidavimo pojūčiui padidinti. O lyginant su kitomis plieno rūšimis, iš AISI 316 nerūdijančio plieno pagamintos krosnelės tarnaus jums ilgiausiai. Taigi, pasirinkdami AISI 316 nerūdijančio plieno krosneles galėsite jaustis ramiai, užtikrintai ir nevaržomai mėgautis kubilo teikiamais pojūčiais.

    Antrasis, aukštos kokybės AISI 304 nerūdijantis plienas. Šis plienas itin patvarus ir atsparus karščiui bei korozijai, tačiau jautrus dezinfekcinėse priemonėse esančioms cheminėms medžiagoms. AISI 304 nerūdijantis plienas patenkins jūsų poreikius, jei vandens nedezinfekuosite ir nenaudosite druskų. O jums dezinfekuoti nereikės jei prieš tai atsakydami į iškeltus klausimus supratote, jog vandens kubile kelias dienas laikyti nesiruošiate, o ir maudymosi laikas paprastai truks iki valandos. Taigi, AISI 304 nerūdijančio plieno krosnelė puikiai atitiks jūsų maudymosi kubile lūkesčius, jei nenaudosite jokių papildomų cheminių (dezinfekavimo, vonios putų, druskų) priemonių vandenyje.

    Trečiasis, AISI 430 plienas yra pigiausias, o kokybė atitinka kainą. Šio plieno didžiausias trūkumas itin menkas atsparumas rūdims. Iš AISI 430 plieno pagamintos krosnelės pradės rūdyti, net nenaudojant vandens dezinfekavimo priemonių. Taip pat, AISI 430 plienas itin jautrus chlorui, todėl chloruotas vanduo tuojau pat pažeis šį plieną. Leidžiant finansinėms galimybėms, vertėtų rinktis brangesnį nerūdijantį plieną, jei norite ilgaamžiškesnio produkto.

    Apibendrinimui, AISI 316 tarnaus ilgiausiai, galėsite nesijaudinti ir naudoti vandens dezinfekavimo ir kitas priemones, tuo tarpu AISI 304 pilnai patenkins lūkesčius jei tokių dezinfekavimo priemonių naudoti neplanuojate, galiausiai AISI 430 siūlome rinktis, tik jei už patogumo poreikius jums svarbesnė žema kaina. Tikimės, kad atsakę į kubilo naudojimo klausimus  ir išsigryninę savo poreikius, išsirinksite tinkamą krosnelės plieno variantą. 

     

    Kokiais minimaliais atstumais kieme galima pastatyti kubilą su išorine krosnele? 

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Kaip teisingai pajungti išorinę krosnelę prie lauko kubilo?

    Išorinė krosnelė ir lauko kubilas turi būti pastatyti ant lygaus, tvirto paviršiaus. Svarbu, kad viršuje esanti pajungimo žarna iš krosnelės jungtųsi šiek tiek iš apačios aukštyn į kubilą. Apatinė pajungimo žarna gali jungtis tolygiai. Lauko kubilas turi būti užpildytas paliekant 10 cm neužpildyto ploto, tik tada galima pradėti kūrenti krosnelę.  

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ar galima užkurti krosnelę kol kubilas pildomas vandeniu, bet dar nėra apsemtos abi šlangos?

    Niekada nekurkite krosnelės, jei kubile nėra reikiamo kiekio vandens. Kol neapsemtos abi, krosnelės ir kubilo, pajungimo šlangos, krosnelės kurti negalima. Priešingu atveju galite sudeginti krosnelę ir kubilą.

     

     

     

     

     

     

     

     

    Ar galima iš kubilo išleisti vandenį jei krosnelė dar šilta, nėra pilnai atvėsusi?

    Neišleiskite vandens iš kubilo, kol dar krosnelėje rusena žarijos. Vandenį iš kubilo galima išleisti tik tada, jei krosnelė yra pilnai atvėsusi. Kitu atveju galite pažeisti kubilą arba krosnelę.

     

    Kaip dažnai reikia valyti krosnelę?

    Rekomenduojame krosnelę prižiūrėti ir valyti kiekvieną kartą po kūrenimo arba prieš ją kuriant.

     

    Kaip teisingai paženklinti krosnį dėl svečių saugumo ir įspėjimo?

    Įsigijus kubilą kartu su krosnele reikia juos paženklinti specialiais saugumo ženklais, dėl kitų saugumo. Tokius ženklus gausite iš pardavėjo.

     

     

     


    Dažniausiai užduodami klausimai: Granuliniai degikliai, granulės, granulių talpos.

     

    Iš ko pagamintos granulės bei kaip teisingai jas naudoti ir sandėliuoti?

    Granulių gamybai naudojamos perdirbtos medienos pjuvenos, skiedros, kurios suspaudžiamos aukštu slėgiu. Presavimo metu paprastai nenaudojami jokie papildomi rišikliai, klijų vaidmenį atlieka ligninas, medžiaga esanti medienoje. Lapuočio medienoje lignino yra per mažai, kad būtų galima iš jo pjuvenų suspausti granules, todėl dedama arba rišiklių, arba spygliuočio pjuvenų. Kurui naudojamos granulės turi būti sausos, be priemaišų, kietos, netrupančios, be svetimkūnių ir drožlių nuobirų. Jas reikia laikyti sausoje patalpoje, kad negautų tiesioginės drėgmės. Geriausios yra šviesiosios, natūralios medienos spalvos granulės. Po jų sudeginimo lieka mažiausiai pelenų (šlakų), nes jos pagamintos iš švarios bežievės išdžiovintos medienos. Smėlio spalvos ir rudo atspalvio granulės gali būti tokios pat geros kaip šviesiosios. Tokia jų spalva gali būti todėl, kad jos gaminamos iš drėgnų pjuvenų, kurios prieš granuliavimo procesą yra specialiai džiovinamos, dėl to mediena įgauna tamsesnį atspalvį. Tačiau, kuo granulės tamsesnės ir pilkesnės, tuo didesnė rizika, kad jos turi didesnį nedegančių medžiagų (mineralų, smėlio) kiekį, kuris degimo metu virsta šlaku ir lieka degiklio pakuroje, taigi šią teks dažniau valyti. Tokios granulės paprastai būna pagamintos iš nenužievintos medienos, kurioje, medžiui augant, jį velkant ir apdorojant, susikaupia daug žemių ir kitokių šiukšlių. Granulių diametras degimui didesnės įtakos neturi. Jeigu populiariausios 6 ir 8 mm granulės pagamintos iš tos pačios žaliavos, tai tiek jų kaloringumas, tiek peleningumas ar drėgmė bus tokie patys. Gali skirtis tik kuro padavimo našumas, dėl ko tikslesniuose, jautresniuose prietaisuose gali tekt nežymiai pakeisti kuro padavimo parametrus. Granulių kaina priklauso nuo sezoniškumo. Prasidėjus šildymo sezonui ji visada pakyla, gegužės-birželio mėnesiais granulių kaina būna mažiausia.

     

    Kokių granulinio kuro sąnaudų galima tikėtis ?

    Kuro sąnaudos šildymui, pirmiausiai priklauso nuo šildomo pastato dydžio ir jo šiluminės varžos (energetinės klasės). Kuo namas šiltesnis, tuo sąnaudos mažesnės. Antra pagal svarba šiluminių nuostolių dedamoji yra šildymo katilo nuostoliai. Jeigu katilas nesurenka degiklio gaminamos šilumos (yra per mažos galios, užsinešę katilo šilumokaičiai, per didelė kamino trauka) degiklis siekdamas užtikrinti reikiamą temperatūra sudegins daugiau granulių. Taip pat nereikia nuvertinti ir tokių individualių faktorių kaip karšto buitinio vandens suvartojimas, centrinės šildymo sistemos išpildymas (akumuliacinės talpos, cirkuliaciniai siurbliai, ladomatai, vožtuvai, termorelės ir t.t.) ar kambario temperatūra, kurią vartotojas laiko komfortabilia. Degiklis dirba, gamina tiek šilumos, kiek tuo metu prašo šildymo sistema. Pasiekus užduotą kambario arba katilo temperatūrą, degiklis mažinasi galingumą, pereina į budėjimą ir visai išsijungia. Taip pat degiklio darbą galima reguliuoti ir nustatant jam darbo laiką. Statistiškai 150 kv. m. vidutiniškai apšiltintam namui šildymo sezonui (kartu su buitinio karšto vandens ruošimu) reikia apie 5 tonų granulių.

     

    Kokiu principu veikia degiklis ar saugu jį naudoti?

    BioFlame degiklyje kuras paduodamas dviejų sraigtų sistema. Išorinis kuro padavimo sraigtas kelia ir dozuoja granules iš kuro talpos (bunkerio) ir per lanksčią žarną šios subyra į degiklį. Vidinis sraigtas stumia granules tolyn tuo pačiu kontroliuodamas ir užtikrindamas granulių degimą ne pačiame degiklyje, o jo degimo kameroje sumontuotoje katile. Atbulinio degimo atveju, užstrigus vidiniam sraigtui, sumažėjus kamino traukai - lanksti žarna tarnauja kaip kuro kelią į bunkerį nutraukianti grandis. Termojutiklis pastoviai matuoja katilo temperatūrą ir neleidžia degikliui užvirinti katile esančio vandens, tuo pačiu neleidžia pradėti degiklio darbo jei temperatūra yra neigiama (šildymo sistema galimai yra užšalusi). Fotojutiklis be perstojo matuoja liepsnos ryškumą (didumą) ir neledžia kuro transporteriui “aklai” tiekti kurą nedegančiam degikliui. Degiklyje esančiame vamzdyje virš vidinio sraigto sumontuotas termokontaktas, kuris matuoja iš katilo į išorinį kuro transporterį grįžtančią šilumą ir saugoja degiklį nuo atbulinio degimo (reiškinys dažnai pasitaikantis dujų generaciniuose katiluose). Papildomai galima sumontuoti dūmų temperatūros jutiklį, perspėjantį apie katilo šilumokaičių užsinešimą ir padidėjusi šilumos atidavimą į aplinką. Nutrūkus elektros tiekimui degiklis kartu su cirkuliaciniais siurbliais išsijungia (ventiliatorius nebepučia oro, sraigtas nebetiekia granulių), o pakuroje esanti saujelė kuro (net ir degdama toliau) nebeužkelia katilo vandens temperatūros iki pavojingos ribos. Elektros tiekimui atsinaujinus, degiklis grįžta prie jam iškeltų užduočių (jeigu būna užgesęs – užsikuria) ir dirba toliau.

     

    Ar yra specialūs reikalavimai granulių talpoms (bunkeriams)? Kaip dažnai talpas reikia pildyti?

    Specialių reikalavimų buitinėms granulių talpoms nėra (nereikia jų maišyti su granulių talpyklomis, kuriose granulės sandėliuojamos). Tai gali būti tiek sukalta medinė dėžė, tiek plastmasinė ar metalinė statinė, tiek specialiai suvirinta talpa, iš kurios degiklis kuro padavimo sraigtu ima granules, reikalingas degiklio darbui. Kuo didesnė granulių talpa, tuo rečiau ją reikia pildyti. Rekomenduojama pasirinkti tokią talpą, kurioje kuro užtektų bent 3 šaltom žiemos parom. Būtina užtikrinti, kad į bunkerį (kuro talpą) nepatektų jokių pašalinių daiktų, kurie gali sugadinti degiklį, kuro padavimo sraigtą, ar kaip kitaip paveikti jų darbą. Granulės yra hidroskopiškos, o tai reiškia, kad jos greitai absorbuoja vandenį, tuo pačiu praranda savo formą ir sulimpa į gniužulą. Tokių didelio kiekio drėgmės pažeistų granulių nebegalima naudoti kurui ir jos turi būti kuo greičiau pašalinamos kol neišdžiūsta ir nesukietėja. Dar vienas negatyvus faktorius yra smulkiosios suirusiu granulių dalelės bei dulkės. Jos kaupiasi apatinėje talpos dalyje ir gali neleisti sveikoms granulėms patekti į kuro padavimo sraigtą, o taip pat kelti problemų granulių padavimui į degiklį. Rekomenduojama 2 kartus per šildymo sezoną ištuštinti talpas ir tuo pačiu pašalinti jose susikaupusias dulkes. Pačios granulės yra linkę kauptis talpos pakraščiuose, “išsigraužti šulinį”, todėl dalies jų sraigtas be pašalinės pagalbos nesugebės pasiimti. Vadinasi mažėjant granulių kiekiui talpoje didėja tikimybė sutrikti degiklio darbui dėl kuro nepakankamumo. Kad būtų patogiau užpildyti aukštesnius bunkerius, šalia jų įrengiamos pakopos, laiptukai ar kopetėlės